Může za to i hudba?

25. května 2010 v 22:07 | Anetisko
Pořád se sama sebe potichu ptám, proč jsou lidé v mém věku tak vulgární, mluví hnusně o sexu vulgárními slovy, v horším případě vraždí, rozřezávají ostatní na kousky, v naší škole někdo dokonce rozřízl ješka atp... Ptala jsem se pořád dokola - co z toho mají, proč to dělají a kde to vzali.
Můžu říct smutnou pravdu = vše je v hudbě. Ano. V tom, co my všichni milujeme. Obzvláště v tvrdých kytarách se skrývá půlka tohoto zla. Moji OBLIBENÍ Rammsteini s oblibami zpívají o ostnatých drátech v měchýři, požírání ostatních částí cizích těl, o lehkých ženách z nevěstince,..
Ale neukvapujme se, ale ani neodsuzujte muj nazor hned.
Jen si to vemte - slyšíte ty kytary, ten rytmus, vy to slyšíte, vnímáte, přijmáte jejich řeč, posléze vám to nedá, vyhledáte si text, a ejhle. Ubližuju ti a ono se ti to líbí, a tak podobně. Vy si řeknete = noco no, vždyť jsou to ramm,budu jako oni! A začne to nechutnejma kecama ==== nemluvim o jejich koncertech ... Ale to už je jejich věc, jak a o čem o ni zpívají a jak se reprezentují. Bohužel, v německu je vlastně občan nutí přijmat informace o hořících dětech - no, raději nebudu mluvit.
Přeskočím dál k rapu = kapitán lásky. Och, zní to krásně, že? Ovšem když si to pustíte a poslechnete si text, pak si srovnáte to, že to poslouchají mí vrstevníci, no pak už se nebudeme divit tomu, co dělají a co říkají. Nemluvím o běžně dostupném P .

Pasivně přijmá každý z nás bůhví jaké informace, pasivně se učíme cizím jazykům a samozřejmě , že to nás ovlivňuje.
Taky jsou skvělý nahatý ženský ná hlavních stránkách časopisů a novin, ale to odbočuji.
Když slyšíme píseň -PAŠERÁK- nedivíme se, že se tomu vrstavníci smějí, posléze si ubalují marihuanu
Je to skryté v tom, v čem bychom to nejméně čekali. A já osobně rytmům muziky rammsteinů prostě neodolávám. Nechám se ponořit do vibrací jejich hudby.
Já naštěstí jejich texty nebudu převádět doreálného světa.

Ale někoho to určitě jednou napadlo a napadne ..................
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Drogám ano, či ne?

Ano
NE!

Komentáře

1 Tomáš Tomáš | Web | 26. května 2010 v 18:26 | Reagovat

Je na tom něco pravdy. Americkým vojákům při invazi do Iráku pouštěli metal do sluchátek, které měli vojáci v helmách. Je to ve filmu Farenhait 9/11.

2 Vendy Vendy | Web | 26. května 2010 v 19:24 | Reagovat

Tady máš velkou pravdu, hudba totiž může působit na psychiku. Osobně hudbu dost citlivě vnímám, takže když poslouchám chvíli metal (ten opravdu tvrdý), začínám se vztekat, a vím že to dělá ta hudba. Mám štěstí, že když je v rádiu,můžu ji vypnout. Ale kdyby mi to někdo pouštěl třeba v autobuse nebo někde kde nemohu odejít, byla bych dost agresivní. Vždyť stačí poslouchat jen zvukové projevy, nemluvím o slovech - řvaní, hysterické ječení, téměř mentální zvracení. Jak se TOHLE může někomu líbit, leda nějakému masochistovi, který si tím drásá mysl a libuje si v tom, že je nepochopený.
Nejsem proti rocku, a metalová muzika mi taky občas nevadí, pokud je v rozumné míře, ta mě zase nabíjí energií. Když si chci vážně odpočinout a zrelaxovat, je dost hudby v této oblasti - Enya, Enigma, ERA... )
Rammstein moc nemusím, zčásti se mi líbí propojení tvrdé hudby a křehkého ženského hlasu, ale podle tvého článku, ještěže nerozumím jejich textům.

3 Anetisko Anetisko | Web | 26. května 2010 v 20:36 | Reagovat

Já se při metalu nevztekám, spíše mám uvolněnější náladu, jako že jsem svévolnější k tomu, k čemu nejsem, když poslouchám např. tu Enyu

4 bozka bozka | Web | 27. května 2010 v 17:10 | Reagovat

nevim..podle me je to spis v cloveku jako jasne muze te hudba ovlivnit-hoperi chtej bejt stejny jako cerni raperi a tak je napodobujou...
ae zrovna u tech rammsteinu-vis,ze sou ty texty ironicky? :D

5 Ashley Ashley | Web | 19. července 2010 v 13:57 | Reagovat

Ja počúvam to čo sa mi páči, väčšinou je to rock ale sú aj výnimky :-) gitarovky zbožňujem úplne najviac či už sú to prerobené popové pesničky na akustickú verziu alebo to je jedno. Dnešná mládež to už sa ani neoplatí vyjadrovať. Ja sama si pripadám ako nejaká čudáčka čo tu nepatrí len preto, že nie som taká ako veľa mladých je. Čo už...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama