Něco za něco

17. května 2010 v 19:04 |  Hluboko v mých citech
Skáču si po hladině, protože jsem tak lehká, že mne voda unese. Nechávám za sebou jen malé ďolíčky na hladině a chňapu do vzduchu po mracích. Mám rozmazanou řasenku od pláče, vlasy rozcuchané z hněvu. Na sobě mám bílou košili, ve které je červená skvrna.
Kapky si hrají na honěnou, z mraků padají dešťové děti, prší.
Mám křídla a tak vzlétám do koruny stromu. Nechávám na sebe volně spadat kapky deště, s klidnou tváří příjmám jejich těla.
Ony odnesou mé starosti, vezmou je s sebou dolů, do hlubin zapomění, odnesou je i s mým pocitem viny. Ony přijmou mé slzy jako vlastní a putují s nimi do neznámých hlubin trhliny pod mým stromem.
Hladina se zvlní pod mým opětným dopadem na ni, ale nepropustí mne zkrze.
Cítím v křídlech křeče a chci vzlétnout, však nedaří se. Krajina má modravý nádech a je cítit atmosféra temné půlnoci.
Déšť opětuje moje volání po pomoci, po chvíli jemu neodolá a dešťové kapky, které byly teprve na počátku své cesty za poznáváním hloubek se spojují v jedno dlouhé chapadlo, které se mi obmotá kolem pasu. Vznáším se společně s ním a hledím na úplněk.
Natahuji po něm rukoou, ale chapadlo mne opět posílá ke hladině. Tentokrát se ale hladina rozevře a vpustí mne přímo do sebe. Pohltí mne tma a studeno. Má křídla se počínají hýbat, ale má duše klesá ke dnu, zatímco kapky neustále bubnují na hladinu.
Už slyším jen tlumený zvuk smrtících zvonů.
Když má tělesná schránka dopadne ke dnu, má křídla vytvoří jakousi kolébku, ale má duše jde za světlem, které se třpytí, ale vzdaluje. Z mých úst již vzejde pouze bublina,která se pomalým loudavým tempem sápe ke hladině, kde praskne.
Velcí modročerní motýli rozeženou po jezeře třpytivý prášek a déšť ustane.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Awali Awali | Web | 17. května 2010 v 21:59 | Reagovat

velmi pekne prirovnania ale koncovo som s toho niako zmetena

2 MisCheY MisCheY | Web | 18. května 2010 v 7:13 | Reagovat

waau ^^ to je dobréé ;)
moc hezky napsané...=)
=o* povedlo se ti to ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama