Duben 2012

Minulost

29. dubna 2012 v 19:25 | Anetisko |  Básničky na téma týdne
Kdo jsi, a čím jsi byl?
A co skrýváš v sobě ?
Kolikrát jsi život násobil,
jak se cítíš v hrobě?

Kolik máš teď vzpomínek
kolik lidí tuší
že vyhasl již plamínek
s tvou jasnou čistou duší?

Otočení listu, zapomenutí
k tomu všechny minulost nutí.

Oči

29. dubna 2012 v 19:20 | Anetisko |  Má tvorba .. :))

Na zvracení

29. dubna 2012 v 15:46 | Anetisko |  Má tvorba .. :))

Oči a budoucnost

18. dubna 2012 v 15:48 | Anetisko |  Kecy
Takže .. V příštím týdnu mě možná čeká operace katarakty (šedého zákalu), pokud nevíte, vyhledejte si, co to obnáší, nebo já vám to tu popíšu.
Než jsem šla na první operaci jednoho oka, viděla jsem v podstatě věci takto :


Fotky jsou pouze ilustrační, jde jen o přiblížení mého vnímání .. tady je, jak jsem věci viděla, když opravdu svítilo slunce a ve srovnání se skutečností. Líbilo by se vám takhle dělat přijmačky na střední výtvarnou školu? :-)))) I když se to zdá nemožný, já se i s tím dostala.

Tady máte fotku normálně :

t


Druhý obrázek : jak jsem viděla
A poslední : jak vidím teď ...

Mám s tím ve škole docela velký problémy, můj mozek vlastně vnímá dva rozdílný světy : svět v naprosté mlze a svět plný chlupů na obočí , řas, vlasů, pórů na kůži ... :-D jestli mi rozumíte. Ale asi spíš ne. Ještě teď k tomu pravému oku mám multifokální brýle - což znamená, že musíte natáčet hlavu tak, abyjste něco viděli .. Resp. Chci si něco přečíst, musím koukat spodkem brýlí, a vidím jen řádek, protože vše ostatní je rozmazané. Takže se mi dost špatně čte, když s někým mluvím, musím mít hlavu vztyčenou hrozně vysoko a zakloněnou, abych dotyčného viděla zaostřeně. Jinak mám 2 a půl dioptrie, takže na blízko si bez těch brýlí , které nesnáším, nepřečtu ani sms ;-)

No, pochybuju, že by si tenhle článek někdo četl, ale kdyby náhodou - tak když půjdu teď na tu operaci, měla bych vidět normálně - tzn. žádná mlha. Sice zezačátku dvojtý vidění, kapání do očí a další dioptrie a multifokální hnusný smrdutý brýle se kterýma si člověk ani nepodívá na cestu ...... ale hlavně že žádná mlha.

Byla bych ráda, kdyby jste mi na to něco napsali, jak by jste se cítili vy a podobně :-)
Nebo popř. podpořili, protože chytám panickou hrůzu jen při kapání do oka :-D

JÁ UŽ TOHO MÁM VÁŽNĚ DOST !

14. dubna 2012 v 10:41 Kecy
Já už se můžu vážně na všechno vykašlat ... Nejenom, že kluk, kterej mě nadevšechno miloval je teď arogantní debil, co se ke mě chová jako kdybych byla pytel odpadků, když teď nejsme víkend spolu ... Protože on si odjel támhle kdesi cosi.. Myslela jsem, že si budu dělat věci do školy , myslela jsem, že začnu PÍSMEM ... Kaligrafií .. Což je ta největší piplačka, rýsování a nervování, jestli máte tah ve správným úhlu, no a já jsem si chtěla takhle napsat svoje motto, jenže než jsem to všechno narýsovala, a pak jsem napsala první slovo .. Mělo tam být PŘÍTOMNOST. Pak jsem napsala je a pak budou .. a pak jsem si řekla, že to je blbost. Tak jsem to vygumovala což je celkem dost velkej prohřešek a začala jsem psát minulost a všimla jsem si , že místo PŘÍTOMNOST mám PŘÍTONOST. Takže jsem s tím práskla , na tohle já nemám nervy, tenhle předmět mě tak vytáčí. Nejenom, že na to kvůli šedýmu zákalu nevidím, ale ještě můj mozek se mnou nespolupracuje !
To už se na mě vykašlal i můj vlastní mozek ??? Proč jako ?
A ještě se mi to tak povedlo... Pochybuju, že učiteli budu moct ukázat PŘÍTONOST.. Nebo snad jo ? Tyjo, teď mě něco napadlo. No, já jsem dobrej mozek !!! :-)))
Všude vynechám, nebo zpřehážu písmenka.
A pak to nazvu mozkovou zkouškou a ještě k tomu hezky napsanou.
Já se mám ráda ! :-D Jsem fakt genius, čau. :D

JEŽIŠI !!! No tak sem s tím byla za matkou a ta mi to zamítla že nic takovýho dělat nebudu bla bla bla SERU NA VŠECHNO !!!!!!!!!!!!!!!! A NA VŠECHNY ! !!!!!!!!!!!!!!!!! ZA TEJDEN MAM JÍT NA OPERACI A JÁ SE TAM ZHROUTIM §!!!! NERVY V PRDELI !! DĚKUJU ANTONÍNE !

Hořká pravda za nasládlou oponou

12. dubna 2012 v 21:40 | Anetisko |  Mé básně
Neslyšíš, nevidíš, nevnímáš,
sotva starou lásku znáš,
jedna rána, jedna facka
jedna neposedná tvoje pracka,
co ponižuje toho fracka

Choulím se do sebe,
ty mě nepřestáváš mučit,
Křičíš, hrozíš pěstí,
Zahlédnu modré to nebe,
musím se toho ještě hodně učit,
končím sama v slzách na předměstí.

Na rukou modřiny, v očích s žalem,
potácím se s láskou v srdci,
do jádra rodiny, já uvěřila ti málem
už dál ti ale věřit nechci

Nechci slyšet tvoje nářky,
jak nadáváš mi do lhářky,

kam až to necháš zajít
Prosím, zkus své staré já najít ...

Tak a jde se kritizovat .. :-D

11. dubna 2012 v 18:44 | Anetisko
UPOZORNĚNÍ: Pokud máte nějaký názor, stejný i odlišný, klidně se vyjevte do komentářů, budu za to jedině ráda, ráda si o tomhle tématu popovídám.
NEJHEZČÍ HOLKY V : ČR, NA FB, a tak podobně ... Co říkáte na tuto slečnu? Ta je pěkná, co ? Úplně krásná, hlavně, když se jí zadíváte do tváře, na kterou je na této fotce zajisté kladen DŮRAZ, zjistíte, že je to slušná dívka, která má své meze.
Snad jste poznali, že tohle byl sarkasmus a že já nemám moc kladných slov k takovýmto stránkám.

Jako jsem se už vyjádřila do komentářů k jejich fotkám ve smyslu, že pokud si chlapi u něčeho chtějí "mastit bambusy" ať táhnou na porno stránky a ať takovýhlemi chuděrami nezamořují fb. Samozřejmě jsem byla vyfakována, ale většina lidem se to líbilo, ale nebudu to rozebírat, jde tu o ten smysl toho, proč to je.

Proč NEJHEZČÍ holky ? No přeci protože jsou PŘIROZENÉ (neviděla jsem tam holku bez make upu) KRÁSNÉ (není nad vytupírovanou nalakovanou hlavu s falešnýma řasama) USMĚVAVÉ (S perfektně rovnými a vybělenými zuby, až mě z té záře bolí oči) ---

Já nebudu nadávat, že se tam holky vystavují skoro NAHÉ snad aby si zvedly sebevědomí, protože holka, která ho má v pořádku se nepotřebuje předvádět na těchle stránkách pro zoufalce.

Řekněte mi, co z toho teda ti lidé mají. Dobře, chlapi z toho něco teda mají. Ale co my, holky? Jakmile tam do komentů napíše nějaká slečna svůj názor, nebo projeví NESOUHLAS, okamžitě je vysílána do různých míst, protože "ZÁVIDÍ" a je to HOLKA.

Samozřejmě se tímto taky mladším kloučkům vytváří v mozečku iluze, že takovéto jsou všechny ženy a dívky, že mají dokonale bílé zoubky, řasy do nebes, kozy do afriky i vyzáblé bříško, ze kterého se kůží snaží prorazit mečovitý výběžek.Zachází to ještě dál, než jsem si myslela, že to může zajít .. Za chvilku už tam budou opravdu dívky nahé s roztaženýma nohama, nebo co? Já jsem šla do takových skupin, protože jsem očekávala, že tam budou opravdu pěkné holky, abych je tak nějak upřímě porovnala se sebou , a ono postupem času na mě div nevybafne jejich vyholené přirození.
Je to opravdu úděsné, a taky to, co společnost považuje za krásu.

Takhle si budou vážně všichni myslet, že existují jen takovéto holky.

Můžete si říct, že jsem ZÁVISTIVÁ KRÁVA, ale já sebe mám ráda takovou, jaká jsem, nemusím se kvůli tomu fotit nahá a dávat na fb, cvičit a mít u fotky 500000 liků, abych se mohla na sebe podívat do zrcadla.

Tak komentujte, nadávejte či souhlasně kývejte, reagujte. Nebo jen čtěte. :-)

Nějaká fotka pro představu změny :DD

10. dubna 2012 v 21:54 Já jsem Já
Není to nic extra ale prostě :-)


Kdo?

10. dubna 2012 v 21:46 | Anetisko |  Mé básně
Skrývá se hluboko,
možná hlouběji než tuším,
tváří se jen na oko,
však v dohlednu mi úsměv zruší.

Kdo je to ?
A co skrývá se pod tou tváří?
Nevím.
Snad uvěřit mohu tomu lháři?
Co pokryl moji kůži. Pokryl mé vlasy.
Sepjal objem mého těla.

V andělovi zrodí se duše ďábla,
kam až teď ta jiskra sáhla

Mám podat té věci ruku,
nebo se stranit?
Podlehnout vnitřnímu hluku,
nebo v sobě ticho najít ..?

Po dlouhé době :-)

10. dubna 2012 v 21:41 | Anetiskovisko |  Kecy
Tak, po DLOUHATÁNSKÉ době se vám opět ozývá váš magor. Bohužel už je to trochu jiný magor než jakého jste znali, ale to je možná i dobře, no , možná i nedobře, každopádně, je to zajímavé.
Kdo si toto nechce číst, nemusí, nutit ho nebudu a mučit ho na pranýři taky ne .

Jsem blonďatá, už ne tolik ulítlá jako dřív, ale zároveň jsem ještě větší magor, než by ste ode mne očekávali.
Myslím že většina blogů už na mě zanevřela ale tímto se jím omlouvám moc.

Vím, že sem nebudu přidávat příspěvky pravidelně. A taky že nemám ten nejvíc COOL blogísek.
Ale v tomhle blogu je kus mé bývalé já, a tak k němu nějaký city mám.

Možná sem někdy něco přidám, jen aby jste se přesvědčili, že jsem pořád magor a možná aby ste zjistili že jsem zase cinklá na jinou stranu. No nevadí píšu blbosti, už nejsem taková spisovatelka jako dřív :-)

Tak kdyby se někdo ozval, budu ráda.